استایل دواین جانسون چگونه است و لباس های محبوب او کدامند؟

مجله سارابارا – از زمان آرنولد شوارتزینگر تا کنون، هیچ ستاره ای نتوانسته است مانند دواین جانسون در دنیای فیلم‌های اکشن‌هالیوود بدرخشد. قد ۱۹۶ سانتی متری و بدن عضلانی ۱۲۰ کیلوگر‌می ‌جانسون او را به یکی از برجسته‌ترین چهره‌های‌هالیوود تبدیل کرده است.

درست است که بدن عظیم الجسه‌ی جانسون همیشه توجه‌های زیادی را به خود جلب ‌می‌کند، اما استعدادها و جاذبه‌های طبیعی او هستند باعث موفقیتش درعرصه‌ی سینما شده‌اند. البته، شیک پوشی و خوش لباسی جانسون در زندگی شخصی اش نیز او را از دیگران متمایز ‌می‌کند.

در این پست قصد داریم استایل دواین جانسون را بررسی کنیم، استایلی شیک و ساده‌ای که الگو برداری از آن برای مردان چندان مشکل نیست. سادگی استایل دواین جانسون یکی از ویژگی‌هایی است که شخصیت او را برای مردم تعریف ‌می‌کند و مزیت اصلی این استایل قابلیت تقلید از آن با هزینه‌ی مناسب است.

لباس‌های رسمی ‌و شیک

بسیاری از ستاره‌های سینما با هیکل‌های درشت بدن خود را در لباس‌های پاکتی با سایز بزرگ و تی شرت‌های مردانه گشاد آستین دار پنهان ‌می‌کنند. مشکل این استایل این است که باعث ‌می‌شود بدن آن‌ها از چیزی که هست بزرگتر به نظر برسد، اما به هیچ عنوان فیزیک عضلانی که آن‌ها ساعت‌ها برای به دست آوردنش ورزش کرده اند را به نمایش نمی‌گذارد.

در حالی که، المان‌های اصلی استایل دواین جانسون لباس‌های با سایز مناسب، اتو خورده و بسیار تمیز هستند که فیزیک برجسته‌ی او را به خوبی به نمایش ‌می‌گذارند. این ویژگی‌ها در لباس‌های رسمی جانسون به چشم ‌می‌خورند. لباس‌های رسمی ‌او معمولا کت و شلوار‌هایی با رنگ‌های کلاسیک سفید، مشکی، آبی کاربنی و خاکستری با طرح‌های ساده یا چهارخانه ای هستند که مخصوص او دوخته شده اند.

جانسون در بسیاری از اوقات ترجیح ‌می‌دهد ‌یقه‌ی لباس خود را باز بگذارد، اما در مراسم‌های رسمی ‌معمولا یک کراوات ساده و باریک را با لباس خود هماهنگ ‌می‌کند.

یکی از بهترین مثال‌ها برای نشان دادن استایل دواین جانسون در موقعیت‌های رسمی ‌کت و شلوار چهارخانه ایست که او در مراسم پخش خصوصی فیلم هرکول در سال ۲۰۱۴ پوشید. او در این مراسم یک بلوز آبی-قهوه ای، یک کراوات آبی تیره (به همراه کفش‌های قهوه ای) پوشیده بود که سبک استایل او را چیزی میان استایل کلاسیک و استایل ساده قرار ‌می‌داد.

جانسون با استفاده از دو لباس چهارخانه (بلوز و کت و شلوار) با رنگ‌های تیره‌ی هماهنگ توانسته بود به این حد تعادل میان دو سبک استایل متفاوت دست پیدا کند. این ترکیب زیبا در عین نشان دادن وقار جانسون بازتاب دهنده‌ی استایل خاص، تمیز و شیک او به عنوان بازیگر نقش اصلی این فیلم بود.

این تنها یک نمونه از شیک پوشی در استایل دواین جانسون است که در عین سادگی نشانگر حس زیبایی شناختی بالای اوست.

لباس‌های دوستانه و غیر رسمی

فلسفه‌ی مشابهی در استایل دوستانه و غیر رسمی ‌دواین جانسون وجود دارد. او معمولا لباس‌های غیر رسمی خود را از برند Roots of Fight (ROF) انتخاب ‌می‌کند.

همانطور که اسم این برند نشان ‌می‌دهد، طرح‌های این لباس‌ها دارای عکس‌هایی از هنر‌های رز‌می ‌و الهام گرفته از سراسر جهان هستند. طرح بسیاری از این لباس‌ها ادای احترا‌می ‌به اسطوره‌هایی مانند بروس لی، مایک تایسون و محمد علی کلی هستند.

علاقه‌ی زیاد دواین جانسون به لباس‌های این برند باعث محبوب شدن آن‌ها شد. جانسون با پوشیدن این لباس‌ها و به اشتراک گذاشتن عکس‌هایش با ۶۰ میلیون فالوورش در اینستاگرام کمک بزرگی به شناخته شدن این برند کرد.

یکی از معروف ترین این عکس‌ها جانسون را در یک تی شرت ‌یقه گرد با نام مایک تایسون و شهر نیویورک نشان ‌می‌دهد. پارچه‌ی لباس بسیار راحت بوده و رنگ‌های آبی و قرمز آن ترکیب محبوبی برای بسیاری از مردان امروزی با این استایل هستند.

انتخاب بعدی جانسون برای لباس‌های غیررسمی ‌تی شرت‌های با‌یقه‌ی V شکل هستند. اندازه ای این V متفاوت است اما او معمولا رنگ‌های مردانه و کلاسیک مورد علاقه‌اش ‌یعنی خاکستری، آبی کاربنی و مشکی را انتخاب ‌می‌کند.

انتخاب این استایل دواین جانسون برای مردان با اندازه و فیزیک مشابه کار هوشمندانه ایست چون این‌یقه‌ی V شکل گردن پهن آن‌ها را برجسته کرده و توجه زیادی را به بالاتنه‌ی آن‌ها جلب ‌می‌کند. یکی دیگر از دلایل علاقه‌ی جانسون به این نوع تی شرت‌ها این است که با پوشیدن آن‌ها ‌می‌تواند خالکوبی‌هایش را به نمایش بگذارد. این خالکوبی‌ها نشانی از ریشه‌ی ساموآنی او هستند. پوشیدن این تی شرت‌ها به همراه شلوار‌های جین مشکی و آبی استایلی کلاسیک و همیشه جذاب به جانسون ‌می‌بخشد. همه‌ی مردان سراسر جهان ‌می‌توانند این استایل را تقلید کنند.

استایل دواین جانسون در تابستان

یکی از لباس‌های مورد علاقه‌ی دواین جانسون در تابستان لباس‌های روشن با طرح گل‌دار هستند. این لباس‌ها اندازه‌ی بازو‌های جانسون را برجسته تر نشان داده و ظرافت خاصی به استایل او ‌می‌بخشند. این لباس‌های گلدار با رنگ روشن را ‌می‌توان به تنهایی یا روی یک تی شرت پوشید.

استایل دواین جانسون در پاییز

دواین جانسون در استایل پاییزه‌ی خود رنگ‌های گرم به کار ‌می‌برد. همانطور که در عکس زیر ‌می‌بینید، شلوار مردانه کتان و کت چر‌می‌سبز رنگ او استایلی فوق العاده شیک و جسورانه به او بخشیده اند. کفش صورتی رنگ او ترکیب این رنگ‌ها را کامل ‌می‌کند. این استایل بیشتر مناسب جوان تر‌ها به نظر ‌می‌رسد، اما جانسون با ۴۸ سال سن به خوبی از پس آن برآمده است!

نتیجه

در این پست ویژگی‌های استایل دواین جانسون را بررسی کردیم. دواین جانسون هنرمند بسیار محبوب و خوش لباسی است که در بسیاری از فیلم‌های اکشن برجسته‌ی‌هالیوود نقش آفرینی کرده است. استایل دواین جانسون در عین سادگی بسیار شیک و کلاسیک است. استفاده از لباس‌های با اندازه‌ی مناسب، رنگ‌های تیره و طرح‌های نسبتا ساده ظاهر مردانه‌ی جانسون را برجسته کرده و توجه افراد را به فیزیک او جلب ‌می‌کنند. تقلید از این استایل برای مردان ورزشکار و بدنساز با فیزیک مشابه کار چندان سختی نیست.