مدل های موی مردانه که هرگز قدیمی نمی شوند

مجله سارابارا – شاید تصور کنید مو یکی از ویژگی‌های بدیهی انسان است اما برای آقایان خوش استایل مدل مو خیلی اهمیت دارد. مو یک بیانیه قدرتمند و دگرگون کننده است. شاید مدل های موی مردانه ای که مد می‌شوند برای مدتی کوتاه خوب به نظر برسند اما هیچ مدی نمی‌تواند به اندازه مدل‌های کلاسیک دوام بیاورد. در این مطلب ما چند مدل مو کلاسیک عالی به شما معرفی می‌کنیم که در طول زمان از مد نمی‌افتند. با ما همراه باشید.

۱٫   مدل های موی مردانه: مدل فرنچ کراپ

مدل موی فرنچ کراپ به دلیل اینکه خیلی ساده است شهرت پیدا کرده است. با این مدل موهای شما توی صورتتان نمی‌افتد و به دلیل اینکه مینیمالیستی است در میان نسل‌های مختلف محبوبیت زیادی دارد. درست مثل مدل موی سزار، در مدل فرنچ کراپ هم موهای دو طرف سر کوتاه‌تر هستند و موی بالای سر هم کوتاه می‌شود. این یک مدل موی متعادل است چون تفاوت چندانی بین اندازه موهای دو طرف  و بالای سر وجود ندارد. قبل از انتخاب این مدل باید جنس موهای خود را در نظر بگیرید. اگر موهای پرپشت و ضخیمی دارید از آرایشگر خود بخواهید انتهای موها را به شکل منظم‌تری کوتاه کند تا حجم بیشتری پیدا کنند.

این نوع از مدل های موی مردانه برای چه نوع صورت‌هایی مناسب است؟ افرادی که صورت مستطیل شکل دارند برای اینکه میزان بلندی صورت آن‌ها خیلی به چشم نیاید باید از مدل موهای کوتاه‌تر استفاده کنند بنابراین این مدل برای صورت‌های مستطیل شکل عالی است. صورت‌های بیضی شکل و صورت‌ها الماسی شکل هم با این مدل مو سازگار هستند.

۲٫   مدل موی Slick Back

درست است که موهایی که به صورت یکدست به عقب برمی‌گردند (مدل Slick Back) صاف و براق هستند اما هنوز هم می‌توانیم آن‌ها را ازجمله مدل‌های کلاسیک به شمار بیاوریم. استفاده از این مدل زمانی که موها بلند هستند راحت‌تر است اما در صورت کوتاه بودن مو هم می‌توانیم به سادگی با یک آندرکات به این مدل برسیم. اگر فیلم «گریان» را دیده باشید میدانید که جانی دپ در این فیلم با چنین مدل مویی ظاهر شد. او نقش نوجوانی را بازی می‌کرد که موهای براقش را به سمت عقب شانه می‌کرد.

اما قبل از استفاده از این نوع مدل های موی مردانه بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این مدل برای همه انواع جنس مو مناسب نیست و بعضی موها ممکن است به راحتی به سمت عقب حالت نگیرند. افرادی که موی ضخیمی دارند ممکن است نتوانند به راحتی از این مدل استفاده کنند. اما مدل موی Slick Back برای افرادی که موی نازک دارند خیلی مناسب است. البته مو نباید آن‌قدر نازک باشد که نتواند به اندازه کافی مواد حالت دهنده مو را جذب کند.

این مدل مو برای افرادی که صورت بلندتر و مستطیل شکل هستند مناسب است اما آقایانی با شکل صورت بیضی شکل هم می‌توانند از این مدل مو استفاده کنند.

۳٫   مدل های موی مردانه: مدل ساید پارت

مدل موی ساید پارت در تمام دهه‌های بیست، چهل، شصت و دوران معاصر محبوب بوده است و یکی از معروف‌ترین مدل های موی مردانه کلاسیک است که در همه دوره‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. این مدل مو برای تمام سنین مناسب است، ظاهر چشمگیری برای شما می‌سازد و در عین حال که باعث می‌شود بالغ به نظر برسید می‌تواند یک مدل جوان پسند هم باشد.

 همه این موارد به نوع کوتاهی مو شما بستگی دارد. برای اینکه ظاهر مدرن‌تری پیدا کنید می‌توانید بالای موها را بلندتر بگذارید و بغل مو را بیشتر کوتاه کنید. اگر به دنبال چیزی هستید که نظم بیشتری داشته باشد می‌توانید این مدل را با موی کوتاه هم امتحان کنید. فرقی ندارد صورت شما مستطیل شکل است یا الماسی، مربعی شکل یا گرد در هر صورت این مدل برای شکل صورت شما مناسب خواهد بود.

تصویر ۴

۴٫   مدل مو پمپادور

مدل مو پمپادور از قرن هجدهم در فرانسه دیده می‌شد و در این کشور هم میان مردان و هم در میان زنان محبوبیت زیادی پیدا کرده بود. در این مدل بیشتر قسمت بالایی مو به سمت بالا شانه زده می‌شود و بغل‌های مو هم به سمت دو طرف سر حالت داده می‌شوند و هیچ مویی نباید داخل صورت باشد. چند نفر از افراد معروفی که از این نوع مدل های موی مردانه استفاده می‌کنند جاستین تیمبرلیک و الویس پریسلی در دهه پنجاه هستند. فرقی ندارد در چه دوره‌ای هستیم در هر صورت این مدل مو هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد. مدل موی پمپادور برای آقایانی با صورت بیضی شکل، مثلثی و گرد پیشنهاد می‌شود.

تصویر ۵

۵٫   مدل های موی مردانه: مدل کوئیف

مدل موی کلاسیک کوئیف در میان ورزشکاران، افراد سیاسی و در میان مردم عامه محبوب بوده است. درست مانند مدل موی پمپادور (که تفاوت زیادی بین حجم موهای بالای سر و بغل موها وجود دارد) برای درست کردن این مدل مو هم قبل یا بعد از سشوار کشیدن باید از حالت دهنده مو استفاده کنید. از جمله افراد معروفی که از این مدل مو استفاده کرده‌اند می‌توانیم به دون دراپر، مد من یا برونو مارس در فرش قرمز یکی از مراسم‌های گرمی اشاره کنیم. اگر صورت بیضی شکل، مربعی، قلبی شکل یا مستطیلی دارید می‌توانید با اعتمادبه‌نفس کامل از آرایشگر خود بخواهید موهایتان را مطابق این مدل کوتاه کند.

تصویر ۶

۶٫  مدل موی Buzz Cut

این مدل مو حتی از مدل فرنچ کراپ هم کوتاه‌تر است و چندین دهه است که محبوبیت دارد زیرا با استفاده از آن مطمئن می‌شوید که صورت شما در مرکز توجه قرار می‌گیرد. بسیاری از آقایان به راحتی می‌توانند این نوع از مدل های موی مردانه را تشخیص دهند و به شما بگویند که برای این مدل موها باید خیلی کوتاه باشند، به شکلی که بیشتر موی سر با تیغ تراشیده می‌شود. این مدل در میان سربازان ارتش رواج داشت.

اگر می‌خواهید این مدل مو را امتحان کنید باید ابتدا شکل صورت خود را در نظر بگیرید. این مدل مو برای آقایانی که صورت مربعی یا بیضی شکل دارند مناسب است.

تصویر ۷

جمع‌بندی

در این مطلب ۶ مدل موی مردانه‌ای که با گذشت زمان قدیمی نشده‌اند را بررسی کردیم. اگر قصد دارید هر یک از این مدل‌ها را امتحان کنید ابتدا بهتر است شکل صورت خود را در نظر بگیرید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.

منبع

https://www.thetrendspotter.net/classic-mens-hairstyles/

کلمه کلیدی: مدل های موی مردانه

چگونه مانند هایسنبرگ لباس بپوشیم: سبک لباس پوشیدن والتر وایت
چگونه کالکشن ساعت داشته باشیم: روش ساخت کالکشن ساعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن سبد خرید
آخرین محصولات مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها