Search
فیلتر دسته‌بندی محصولات
انتخاب همه
محصولات زنانه
لباس زنانه
تاپ زنانه
تیشرت زنانه
شلوار زنانه
لباس راحتی زنانه
لگ زنانه
بافت و پانچو زنانه
مانتو و رویه زنانه
محصولات مردانه
لباس مردانه
کاپشن، پالتو و بارانی مردانه
سویشرت و هودی مردانه
بافت، پلیور و بلوز مردانه
تیشرت و پولوشرت مردانه
کت تک مردانه
کیف‌ زنانه
کیف دستی، دوشی و کمری زنانه
جوراب زنانه
Filter by Custom Post Type
هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
کفش مردانه را راحت تر  از همیشه ست کنید

کفش مردانه را راحت تر از همیشه ست کنید

مجله سارابارا – کفش در استایل مرد ها بسیار تاثیر گذار است و در کفش ها هم، مسئله انتخاب رنگ، مهم ترین بخش است. در طول زمان کفش مردانه با قاعده خاصی رشد نکرده و این به ما اجازه می دهد که هر کفشی را با هر استایلی سِت کنیم. شما می توانید کفش های آکسفورد را با جین ست کنید یا کفش های ورزشی را با کت و شلوار سِت کنید. کلید زیبایی هر دو این مدل ها هم در انتخاب رنگ مناسب است. اگر بتوانید رنگ های مناسب را به کار بگیرید – جدا از این که چه مدلی پوشیده اید – شیک به نظر می رسید. در این پست سعی می کنیم به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک کنیم و همچنین راه هایی برای نگهداری و محافظت از آن ها را معرفی کنیم.

درست مثل بقیه لباس ها، انتخاب رنگ مناسب برای کفش ها کار سختی است. زمانی که شما صبح ها به کمدتان زل زده اید و می خواهید استایل روزتان را انتخاب کنید، احتمالا سراغ یک رنگ مشخص خواهید رفت که شما را از سر تا پا در بر خواهد گرفت. کفش سیاه با شلوار سیاه، یا کفش قهوه ای همراه با پیراهنی خرمایی. این سِت ها می توانند شیک باشند اما زیاده روی در این سبک نهایتا تکراری و خسته کننده به نظر خواهد رسید. اگر تصمیم دارید از چند شلوار خاص استفاده کنید، باید تعداد زیادی کفش مردانه با رنگ های مختلف در کمدتان داشته باشید.

در خرید کفش ها حتما این نکات را مد نظر قرار دهید:

  • کفش تک رنگ شیک تر از کفش های رنگارنگ به نظر می رسد.
  • انواع کفش از قوانین مختلفی پیروی می کنند، مثلا اکسفورد های سفید کمی عجیب به نظر می رسد اما کفش های اسپورت در رنگ سفید بسیار شیک تر اند و به بهترین نحو خودنمایی می کنند.
  • به طور کلی، رنگ های تیره بهتر از رنگ های روشن هستند.
  • پولیش کردن کفش ها هم آن ها را شیک تر می کند و هم عمر آن ها را طولانی تر می کند.
  • اگر کفش پر رنگی را انتخاب کرده اید، باید از لباس های ساده و خنثی استفاده کنید تا کفش به بهترین وجه دیده شود.

رنگ کفش

یک جفت کفش مشکی به نظر بهترین انتخاب ممکن است. هر کمدی باید یک جفت کفش مشکی داشته باشد. مخصوصا اگر یک جفت چرم مشکی ساده و تمیز باشد. انتخاب بعدی هم می تواند قهوه ای باشد. البته این رنگ باید ریزکاری بیشتری داشته باشد. هنگام خرید این رنگ سعی کنید به کفش های طرح دار توجه بیشتری نشان دهید. از تجربه جدید نترسید، هیچ رنگ بدی وجود ندارد. پس از نبوغ خود استفاده کنید و رنگ های جدیدی را به کمدتان اضافه کنید.

کفش مردانه مشکی

کفش های مشکی تحت هر شرایطی می تواند در استایلتان حضور داشته باشد. یک جفت کفش اکسفورد مشکی، احتمالا بیشترین استفاده را خواهد داشت ولی حق انتخاب بقیه لباس ها را کمتر می کند. این کفش مردانه با کت و شلوار سِت زیبایی می سازد اما به هیچ وجه با شلوار جین سازگاری ندارند.

برای سِت کردن این کفش باید تم لباستان را سیاه در نظر بگیرید، مثلا کراوات سیاه بپوشید یا از رنگ های طوسی یا قهوه ای تیره استفاده کنید، مخصوصا اگر قرار است در جلسه ای رسمی حضور یابید. بر خلاف عقیده برخی افراد، مشکی را می توان با آبی پوشید، بدون اینکه استایلتان را خراب کند. در نظر داشته باشید که هر آبی را نمی توان با مشکی سِت کرد و بهترین گزینه رنگ های تیره هستند.

شلوار های عادی کمی مسئله را سخت تر می کنند، مثلا اگر می خواهید با کفش مشکی و شلوار قهوه ای بیرون بروید، باید استایلی غیر رسمی داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است سِت شما تعریفی نداشته باشد. در شلوار های جین هم داستان همین گونه است. کفش های اکسفورد مشکی، فقط و فقط با جین های اسلیم مشکی سِت خواهند شد. حتی این استایل هم خیلی شیک به نظر نخواهد رسید.

اگر قصد ساختن استایلی رنگی دارید، سعی کنید برای شلوار از رنگ سفید استفاده کنید تا کفش بتواند خودش را نشان دهد.

ست های مختلف از کفش مردانه مشکی
ست های کفش های مشکی

کفش مردانه قهوه ای

میان رنگ های اصلی، قهوه ای بهترین تر کیب را با رنگ های دیگر تشکیل می دهد. این رنگ می تواند به راحتی با بقیه سِت شود و استایلی به روز به شما بدهد. هر چند استفاده از این رنگ با کت و شلوار سیاه یا سِت های بسیار رسمی، اصلا جالب نیست و تناقض زشتی را به وجود می آورد.

هر چه قدر از قهوه ای روشن تری استفاده کنید، راحت تر می توان کفش را با بقیه لباس ها سِت کرد، مخصوصا اگر کفش مردانه شما جزییات زیادی داشته باشد. کفش های بروژ در مقایسه با کفش اکسفورد، ترکیب بهتری می سازد.

قهوه ای می تواند تبدیل به رنگ اصلی سِت شود، به این صورت که همراه با کفشی که می پوشید، از شلوار قهوه ای هم استفاده کنید اما حتما به این موضوع توجه کنید که این دو دقیقا یک رنگ نباشند، حتما باید کمی اختلاف بین این دو وجود داشته باشند تا لباس هایتان خسته کننده به نظر نرسد.

رنگ های تیره تر قهوه ای هم با شلوار های جین تیره سِت جذابی را می سازند البته جین های روشن تر هم می توانند زیبا به نظر برسند در صورتی که بخواهید استایل غیر رسمی تری به خود بگیرید. به یاد داشته باشید که با این کفش ها سراغ جین سیاه نروید.

ست های مختلف با استفاده از کفش مردانه قهوه ای
ست های کفش مردانه قهوه ای

کفش مردانه زرشکی

با وجود رنگی بودنش، این کفش تا حدودی خنثی است. این رنگ با قهوه ای شباهت های زیادی دارد، با این تفاوت که زرشکی رنگ سر زنده تری است و می تواند تقریبا با تمام لباس های کمدتان سِت شود.

برای این که استایلتان خاص به نظر برسد لازم نیست زیاده روی کنید یا لباس های غیر متعارف بپوشید. استفاده از یک جفت کفش زرشکی که برای استفاده های روزمره مناسب هستند هم می توانند به شما استایلی خاص و جذاب بدهند.

برای این رنگ بهتر است سراغ کفش های دربی بروید تا این که از اکسفورد استفاده کنید چراکه بهتر با لباس های دیگر سِت می شوند با این وجود اگر از کت و شلوار استفاده می کنید، اکسفورد بهتر می تواند خودش را نشان دهد و می تواند لباس مخصوص کارتان را به شیکی کت و شلوار مهمانی کند.

زرشکی برای استایل های روزانه هم می تواند مناسب باشد. پوشیدن کفش مردانه زرشکی برای استفاده های روزانه نیازی به توجه به جزییات لباس های دیگر ندارد چون رنگی است که توجه نسبتا زیادی جذب می کند. اگر می خواهید کفش به بهترین نحو ممکن خودش را نشان دهد، از جوراب های ساق دار استفاده نکنید تا کفش های زرشکی تنها پوششی باشند که خودنمایی می کنند.

ست های مختلف در کنار کفش های زرشکی تیره
ست های کفش زرشکی تیره مردانه

کفش مردانه آبی

کفش های آبی در مقایسه با رنگ های دیگر، شخصیت بیشتری دارند و بهتر می توانند در مکان های رسمی خود را نشان دهند. هر چند که گاهی اوقات می توانند تناقض جالبی هم با رنگ های سیاه یا زرشکی ایجاد کنند اما دقت کنید که اگر قسمت عمده استایلتان زرشکی یا سیاه است، از رنگ آبی تیره استفاده کنید که کمتر در سِت دیده شود. اگر هم می خواهید از این رنگ  کفش  برای سِت های همرنگ خودش استفاده کنید، شلوار هایی با رنگ آبی کاربنی یپوشید تا هماهنگی بین لباس ها برقرار شود، در این حالت کفشتان بهتر است که چرمی باشد.

اگر لباسی که روی کفش می پوشید کت و شلوار باشد، بهترین انتخاب کفش های بروژ است. اگر کفش های شما براق هم باشد می تواند بهترین سِت ممکن را بسازد. فراموش نکنید که همیشه و همه جا زیاده روی می تواند استایلتان را خراب کند، پس سعی کنید کفش زیادی براق نپوشید.

پوتین های آبی برای فصل های سرد سال خیلی مناسبند چراکه بهترین ارتباط را با شلوار های جین می سازند تا در کنار استایلی جذاب، کمی حالت خشن و سرکش به خود بگیرید. باز هم به این موضوع توجه کنید که پوتین و شلوار هم رنگ نباشند تا استایل حالتی خسته و تکراری به خود نگیرد. اگر شباهت میان این دو به نظر زیاد است و نمی توان فکری به حالش کرد، از جورابی با رنگ آبی روشن استفاده کنید تا هم کمی تفاوت ایجاد شود و هم این تفاوت کوچک به چشم بیاید.

ست های مختلف در کنار کفش های آبی
ست های کفش آبی

کفش اسپرت سفید

کفش های سفیدی که در حال حاضر در فروشگاه ها می بینید، راه زیادی را طی کرده اند، کفش مردانه اسپرت سفید تقریبا ۱۵ سال پیش در ایتالیا به تولید انبوه رسیدند هرچند که قبل از آن هم آدیداس چند نمونه محدود از این نوع کفش ها را تولید کرده بود اما زیاد برای پوشش های روزمره و عادی، مناسب نبودند.

اما در حال حاضر قضیه بسیار متفاوت است، اگر کفش سفید چرمی داشته باشید که کاملا تمیز باشد و لوگو یا طرح خاصی هم نداشته باشد، تقریبا با هر لباسی سِت می شود. محدودیت موجود در پوشش این کفش ها هم به خاطر مکانی است که قرار است در آن حضور یابید. مثلا این دسته از کفش ها نمی توانند مناسب دادگاه ها یا اداره های رسمی باشند.

کفش سفید مردانه می تواند با شلوار مشکی، پولو های آستین دار، شلوارک، پیراهن، شلوار چتر بازی، کت و شلوار یا هر لباس دیگری سِت شود، به طور کلی می توان گفت کفش سفید با تمام لباس های کمدتان سِت می شود. اما استفاده از این کفش ها همراه با شلوار های جین می تواند بهترین حالت ممکن را بسازد.

تنها مشکل کفش های سفید، سفید بودنشان است. نگهداری از این کفش ها کار آسانی نیست و همیشه باید به آن ها رسیدگی کنید. کفش های سفید تمیز و سالم استایل شیکی به شما می دهند اما کفش های سفیدی که چروک یا کثیف شده اند، کاملا برعکس عمل می کنند و به کل سِت آسیب می زنند. به همین دلیل اگر کفش سفید می پوشید، چند تا دستمال مرطوب هم برای مواقع لزوم در کیفتان داشته باشید.

ست لباس های مختلف در کنار کفش سفید
ست کفش های سفید

کفش مردانه رنگی

در ابتدای ورودشان، فقط برای ورزش کردن مورد استفاده قرار می گرفتند اما حالا کلا در دسته جدیدی قرار گرفته اند. حالا ایم کفش های مردانه سبک های خیابانی را به محل کار آورده اند. این کفش ها خیلی خود نمایی می کنند و به همین دلیل است که برند هایی مثل نایکی یا آدیداس به تولید این نوع کفش ها رو آورده اند. البته این خودنمایی یک مشکل هم هست چراکه نمی توان این کفش ها را با هر چیزی سِت کرد، در واقع فقط با لباس های خنثی سِت می شوند مگر این که واقعا در سِت کردن رنگ ها تخصص داشته باشید هر چند که باز هم نمی توان استایل خیلی شیکی به وجود آورد.

ست های مختلف با استفاده از کفش مردانه رنگی
ست کفش های رنگی

نگهداری

نیازی به تاکید روی اهمیت تمیز بودن کفش مردانه نیست، تمیز بودن، یکی از اصلی ترین ویژگی های کفش رسمی است و در صورت کثیف بودنشان، تمام سِت شما خراب خواهد شد.

کفش های مردانه رسمی معمولا از جنس چرم یا جیر هستند، پس اهمیت دادن به این دو در اولویت است. خوشبختانه این دو نوع به توجه روزانه نیازی ندارند و نیازی نیست هر روز به تمیز کردنشان بپردازید.

کفش چرم

چرم جنسی است که اگر کمی کثیف شود حالتی شیک به خود می گیرد اما این موضوع در مورد کفش صادق نیست و بهتر است که کفش هایتان همواره تمیز باشد. چه نیم ساعت وقت داشته باشید چه برای جلسه ای دیرتان شده باشد، محصولاتی وجود دارند که در تمیز کردن کفش به شما کمک می کنند.

اگر عجله داشته باشید انتخاب های زیادی در تمیز کردن کفش ندارید و بهتر است که از یک پارچه تمیز برای پاک کردن لکه استفاده کنید. این فرایند به هیچ وجه به معنی تمیز شدن نیست و اگر قصد دارید کفش مردانه را به تمیز ترین حالت ممکن برسانید، باید کمی وقت صرف پاک کردن کثیفی های آن کنید.

برای تمیزی کامل کفش، اول سراغ فرچه بروید تا گرد و خاک روی آن پاک شود و پس از آن از پولیش کفش استفاده کنید تا کفش به بهترین حالت ممکن تمیز شود و در نهایت، با پارچه ای نرم، لک های احتمالی کفش را از بین ببرید.

کفش مردانه جیر

جیر جنسی است که نگهداری از آن سخت است و خیس شدنش، به معنی دردسر خواهد بود. اما در حال حاضر، اسپری هایی وجود دارند که از کفش در مقابل غبار و خیس شدن محافظت می کند. استفاده از این اسپری ها به صورت ماهانه می تواند دردسر تمیز کردن کفش را کمتر کند.

اما اگر در حال حاضر کفش شما کثیف است، بهترین راه استفاده از فرچه است. فرچه نباید حالت کفش مردانه جیرتان را تغییر دهد پس سعی کنید فرچه، هم جهت با آن روی کفش کشیده شود. بهتر است داخل کفش پر از روزنامه باشد تا بدون عوض کردن حالت کفش بتوانید لکه ها را تمیز کنید.

چرا این متن را نوشتیم؟

کفش مردانه طرح آدیداس سفید و آبی با بک سفید از فروشگاه اینترنتی سارابارا
کفش مردانه – برای خرید روی عکس کلیک کنید

خودتان را در فصل تابستان تصور کنید، به خاطر گرمای این فصل شما انتخاب های محدودی در پوششتان دارید. ممکن است شلوار جین و یک تی شرت ساده تمام چیزی باشد که شما برای بیرون رفتن از خانه انتخاب می کنید. در این شرایط شما می توانید از کفش های مردانه تان کمک بگیرید و ست شیکی بسازید که هم نیازی به پوشش اضافی نداشته باشد و هم استایل شیکی به شما بدهد. از طرفی کفش مردانه در دسته پوشش های ارزان قیمت قرار ندارد و باید در انتخاب آن ها موارد زیادی را درنظر گرفت. کفش شما باید شیک باشد، نگهداری از آن باید آسان باشد، هنگام استفاده پا را اذیت نکند و…
پس انتخاب این کفش ها نیازمند راهنمایی است و باید در انتخاب کفش مردانه نهایت توجه را به خرج داد. در این متن هم سعی شد به قسمتی از این موارد اشاره شود تا خرید کفش مردانه راحت تر از قبل باشد.

منبع: FASHIONBEANS

پست‌های مشابه

دیدگاه‌تان را بنویسید: